ciltlekeleri.gen.tr
cilt lekeleri
Sosyal Medyada Paylaş
Cilt Neden Yağlanır
Balık Yağının Cilde Faydaları
Yeşil Çayın Cilde Faydaları
Patatesin Cilde Faydaları
Gül Yağının Cilde Faydaları
Sarımsağın Cilde Faydaları
Cilt Hastalıkları Nelerdir
Yağlı Cilde Ne İyi Gelir
Kaşıntılı Cilt Hastalıkları
Ciltteki Gözenekler Nasıl Kapanır
Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir
Cilt Temizliği Nasıl Yapılır
Ciltte Döküntü
Buzun Cilde Faydaları
Lavanta Yağı Cilde Faydaları
Sigaranın Cilde Zararları
Kilin Cilde Faydaları
Elma Suyunun Cilde Faydaları
Cilt Gençleştirme Yöntemleri
Susam Yağının Cilde Faydaları
Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Kuru Ciltlere Ne İyi Gelir
Cilt Kuruması
Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir
Cildi Güzelleştiren Besinler
Cilt Yenileyici Maske
Gül Suyunun Cilde Faydaları
Papatyanın Cilde Faydaları
Suna Dumankaya Cilt Bakımı
Cilt Çatlakları
Cilt
Cilde İyi Gelen Yağlar
Parlak Cilt
Cilt Nemlendirici Maske
Elma Sirkesi Cilde Nasıl Uygulanır
Tüm Sayfalar >>

Ciltte Kırmızı Lekeler

Ciltte kırmızı lekeler, Cildinizdeki bazı bölgelerde çıkan kırmızı lekelerin sebebi genellikle bir alerjiye bağlıdır. Cildimiz bazı gıdalara, eşyalara, çok kimyasal içeren temizlik ürünlerine bunlara şampuan ve sabunda dahil alerji gösterebilir. Alerjik durum 2-3 saat sonra ortaya çıkar daha sonra alerjen durum yok olursa kendiliğinden biter. Kırmızı lekeler bazı cilt hastalıkları ile birlikte görülebilir. Kaşıntı, cilt kuruluğu ve pullanma bazılarıdır. Geçmeyen yayılan inatçı lekeler de alerji, kızamık,  uyuz, böcek ısırığı ve akne belirtileri olabilir. 

Bu rahatsızlıkları ayrı ayrı incelemek gerekir. Çünkü kırmızı lekeler bu hastalıkların habercisidir. 

Kurdeşen;  Genellikle çocuklarda gıda alerjisi ile birlikte ciktte tek tek veya toplu gruplar halinde çıkan kırmızı lekelerdir.

Kızamık; Doktor tedavisi gereken bir tür enfeksiyon hastalığıdır. Enfeksiyondan 10 gün sonra başlar. İlk yüzde başlayan kızamık daha sonra vücuda dağılır. Kaşıntılı cilt hastalığıdır. 

Uyuz; Cilt üzerinde küçük kırmızı noktalar uyuz belirtilerinin göstergesi olabilir. Parmak aralarında başlar sonra yayılır. Çeşitli kremlerle tedavi edilir.

Akne; Cilt yüzeyindeki mikrop ve bakterilerin çoğalmasıyla oluşan akneler ve sivilceler küçük kırmızı nokta şeklindedir.

Ciltte Kırmızı Lekeler
Böcek Isırıkları;  Çok dikkat edilmesi gereken böcek ısırığı sonrası kırmızı noktalar ısırılan bölgede ve çevresinde kırmızı nokta ve kabarma yapabilir. Kendiliğinden geçebilir.  Eğer 2-3 saat içerisinde geçmez ise ve şişmede görülürse doktora gidilmelidir.

Güneş alerjisi; Güneş ışığına bazı kişilerin alerjisi vardır ve bunu bilmeyebilir. Güneşe çıktığında kırmızı lekeler görünebilir. Bu durumda güneş kremi kullanmak çözüm olabilir. Her kişide güneş alerjisi olmayabilir UV ışınlarını çok alan cilt lekelenmeye ve ağrı yapabilir.

Purpura hastalığı;  Cildin alt tarafında küçük kan damarları zayıfladığında çatladığında cildin altında sızıntı yapmaya başlar. Buna purpura hastalığı denir.

Doğum İzleri; Doğum izleri çocuk doğduktan sonra görülen lekelerdir ve kırmızı çizgiler halinde olur.  Bazı kişilerde kendiliğinden geçebilir.

Hava Şartları;  Aşırı soğuk havalarda bazı kişilerin yüzlerinde kırmızı lekeler cikar. Bu durum kişinin soguk havalara hassasiyetini gösterir. 

Hijyenik Olmayan Durumlar;  Kirli elbisekeri giymek yada spor veya halı saha maçı gibi eglrncelerden sonra yıkanmamak ciltte kırmızı lekeler oluşmasına neden olur.

Öksürük ve Travmalar;  Öksürükler ve travma kılcal damarlarda deforme olmasına sızıntı yapıp deri altına geçmesine neden olabilir. Bu durum kırmızı noktalar ve kırmızı Lekeler çıkmasına neden olur. 

Bebek Bezi İsiliği;  Bebeklerde bebek bezi isiliği ile kırmızı noktalar oluşabilir. Alerji, antibiyotik kullanımı,  enfeksiyonlar bebeklerde pişik gibi lekelerin meydana gelmesine ve canlarının yanmasına sebep olur.

Kırmızı lekeler bir anda da ortaya çıkabilir. Bu nedeni olduğu rahatsızlığa bağlıdır. Yine hastalığı bağlı büyük yada küçük ve nokta şeklinde yada vücutta dağınık da olabilir. Kırmızı lekeler ağrılı veya kaşıntılı  olması ile birlikte rengi pembe ve kıpkırmızı olmaktadır. 

Kırmızı lekeler ciddi hastalıkların habercisi de olabilir. Lösemi, menenjit gibi önemli hastalıkları haber verebilir. Kırmızı lekeler ile birlikte nefes darlığı,  kanlı dışkı, yüksek ateş, dilde ve yüzdeki şişme, boyun sertliği varsa acilen doktora gitmeniz gerekmektedir. Yine kırmızı noktalar kalıcıysa da doktora görünmekte fayda vardır. 

Yayınlanma Tarihi : 28.10.2015 17:35:07

Ciltte Kırmızı Lekeler Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Ciltte Kırmızı Lekeler"


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Kışın Cilt Bakımı

Kışın cilt bakımı; büyük bir özen istemektedir. Kış mevsiminde insanlarda tıpkı diğer canlılar gibi daha hassas bir yapıya bürünürler. Özellikle insan cildi kış mevsiminin gelmesi ve buna bağlı olarak havaların soğumasıyla ekstra...

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı, günümüzde artan çevre kirliliği ve artan hazır gıdalar ile birlikte ve bunlara ek olarak çalışma temposuna bağlı olarak oluşan streslerden dolayı cildimizde istemediğimiz görüntüler meydana gelmektedir. Bundan dolayı,...

Cilt Sorunları

Cilt Sorunları, Cilt sorunları toplum olarak en takıntılı rahatsızlıkların başında yer almaktadır. Cilt sorunları günümüzde artan hazır gıdaların tüketimin artması ve oluşan çevre kirliliğe bağlı olarak giderek artmaktadır. Bunlar...

Limonun Cilde Faydaları

Limonun cilde faydaları, Limonun  en başta çok şifalı bir bitki olduğunu söylemek isterim .Bu bitkinin hem vücudumuza, hemde cildimize oldukça fazla yararı bulunmaktadır. Tam bir C vitamini kaynağıdır.Ekşi tadı herkesin hoşuna git...

Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru Ciltler için Maske, Her cilt türü için farklı maske türleri bulunmaktadır. Kuru ciltleri kendi haline bırakmak ve herhangi bir bakım yapmamak ciltte kırışıklıkların erken dönem de başlamasına ve var olan kırışıklıkların derin...

Cilt Bakım Maskeleri

Cilt Bakım Maskeleri, Yüzümüze kullandığımız maskeler ve diğer bakım ürünleri bizim cildimizin daha hoş ve bakımlı görünmesine de yardımcı olur. Bakımlı olmak ise hiç de sandığınız gibi zor bir iş değildir. Sabah uyandığınızda gün...

Cilt Bakımı Peeling

Cilt bakımı peeling, Vücudumuz kıymetlidir.  Bununla birlikte cildimiz de kıymetlidir. Korumamız ve dikkat etmemiz gereken cildimiz için yapmamız gereken bazı şeyler vardır.Bunlardan biri cilt temizliğidir. Erkek,bayan fark etmez....

Cilt Bakım Rutinim

Cilt Bakım Rutinim, Cildim için yaptığım en önemli şey makyajımı temizlemek. Aslında cilt bakımıma çok çok özen gösteren birisi değilimdir.Şimdi sıralamaya geçelim, hemde kullandığım ürünler hakkında bilgiler vereyim sizinde arala...

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Günlük cilt bakımı nasıl olmalıdır, Günlük düzenli olarak yapacağınız cilt bakımları daha temiz ve canlı görünen bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Öncelikle cilt yapımızı bilmemiz gerekiyor. Karma bir cilt mi? yağlı mı? yoks...

Cilt Makyajı

Cilt Makyajı, Cilt vücudun en hassas ve en görsel olan dokusudur. Cildimizin sağlığı ve güzelliği açısından temiz ve bakımlı olmak gerekir. Cilt haftalık peeling ve maske uygulamaları ile canlılığını ve diriliğini koruyabilir. Cil...

Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

cilt lekeleri, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Haziran - 2017