ciltlekeleri.gen.tr
cilt lekeleri
Sosyal Medyada Paylaş
Cilt Neden Yağlanır
Balık Yağının Cilde Faydaları
Yeşil Çayın Cilde Faydaları
Patatesin Cilde Faydaları
Gül Yağının Cilde Faydaları
Sarımsağın Cilde Faydaları
Cilt Hastalıkları Nelerdir
Yağlı Cilde Ne İyi Gelir
Kaşıntılı Cilt Hastalıkları
Ciltteki Gözenekler Nasıl Kapanır
Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir
Cilt Temizliği Nasıl Yapılır
Ciltte Döküntü
Buzun Cilde Faydaları
Lavanta Yağı Cilde Faydaları
Sigaranın Cilde Zararları
Kilin Cilde Faydaları
Elma Suyunun Cilde Faydaları
Cilt Gençleştirme Yöntemleri
Susam Yağının Cilde Faydaları
Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Kuru Ciltlere Ne İyi Gelir
Cilt Kuruması
Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir
Cildi Güzelleştiren Besinler
Cilt Yenileyici Maske
Gül Suyunun Cilde Faydaları
Papatyanın Cilde Faydaları
Suna Dumankaya Cilt Bakımı
Cilt Çatlakları
Cilt
Cilde İyi Gelen Yağlar
Parlak Cilt
Cilt Nemlendirici Maske
Elma Sirkesi Cilde Nasıl Uygulanır
Tüm Sayfalar >>

Ciltte Kırmızı Lekeler

Ciltte kırmızı lekeler, Cildinizdeki bazı bölgelerde çıkan kırmızı lekelerin sebebi genellikle bir alerjiye bağlıdır. Cildimiz bazı gıdalara, eşyalara, çok kimyasal içeren temizlik ürünlerine bunlara şampuan ve sabunda dahil alerji gösterebilir. Alerjik durum 2-3 saat sonra ortaya çıkar daha sonra alerjen durum yok olursa kendiliğinden biter. Kırmızı lekeler bazı cilt hastalıkları ile birlikte görülebilir. Kaşıntı, cilt kuruluğu ve pullanma bazılarıdır. Geçmeyen yayılan inatçı lekeler de alerji, kızamık,  uyuz, böcek ısırığı ve akne belirtileri olabilir. 

Bu rahatsızlıkları ayrı ayrı incelemek gerekir. Çünkü kırmızı lekeler bu hastalıkların habercisidir. 

Kurdeşen;  Genellikle çocuklarda gıda alerjisi ile birlikte ciktte tek tek veya toplu gruplar halinde çıkan kırmızı lekelerdir.

Kızamık; Doktor tedavisi gereken bir tür enfeksiyon hastalığıdır. Enfeksiyondan 10 gün sonra başlar. İlk yüzde başlayan kızamık daha sonra vücuda dağılır. Kaşıntılı cilt hastalığıdır. 

Uyuz; Cilt üzerinde küçük kırmızı noktalar uyuz belirtilerinin göstergesi olabilir. Parmak aralarında başlar sonra yayılır. Çeşitli kremlerle tedavi edilir.

Akne; Cilt yüzeyindeki mikrop ve bakterilerin çoğalmasıyla oluşan akneler ve sivilceler küçük kırmızı nokta şeklindedir.

Ciltte Kırmızı Lekeler
Böcek Isırıkları;  Çok dikkat edilmesi gereken böcek ısırığı sonrası kırmızı noktalar ısırılan bölgede ve çevresinde kırmızı nokta ve kabarma yapabilir. Kendiliğinden geçebilir.  Eğer 2-3 saat içerisinde geçmez ise ve şişmede görülürse doktora gidilmelidir.

Güneş alerjisi; Güneş ışığına bazı kişilerin alerjisi vardır ve bunu bilmeyebilir. Güneşe çıktığında kırmızı lekeler görünebilir. Bu durumda güneş kremi kullanmak çözüm olabilir. Her kişide güneş alerjisi olmayabilir UV ışınlarını çok alan cilt lekelenmeye ve ağrı yapabilir.

Purpura hastalığı;  Cildin alt tarafında küçük kan damarları zayıfladığında çatladığında cildin altında sızıntı yapmaya başlar. Buna purpura hastalığı denir.

Doğum İzleri; Doğum izleri çocuk doğduktan sonra görülen lekelerdir ve kırmızı çizgiler halinde olur.  Bazı kişilerde kendiliğinden geçebilir.

Hava Şartları;  Aşırı soğuk havalarda bazı kişilerin yüzlerinde kırmızı lekeler cikar. Bu durum kişinin soguk havalara hassasiyetini gösterir. 

Hijyenik Olmayan Durumlar;  Kirli elbisekeri giymek yada spor veya halı saha maçı gibi eglrncelerden sonra yıkanmamak ciltte kırmızı lekeler oluşmasına neden olur.

Öksürük ve Travmalar;  Öksürükler ve travma kılcal damarlarda deforme olmasına sızıntı yapıp deri altına geçmesine neden olabilir. Bu durum kırmızı noktalar ve kırmızı Lekeler çıkmasına neden olur. 

Bebek Bezi İsiliği;  Bebeklerde bebek bezi isiliği ile kırmızı noktalar oluşabilir. Alerji, antibiyotik kullanımı,  enfeksiyonlar bebeklerde pişik gibi lekelerin meydana gelmesine ve canlarının yanmasına sebep olur.

Kırmızı lekeler bir anda da ortaya çıkabilir. Bu nedeni olduğu rahatsızlığa bağlıdır. Yine hastalığı bağlı büyük yada küçük ve nokta şeklinde yada vücutta dağınık da olabilir. Kırmızı lekeler ağrılı veya kaşıntılı  olması ile birlikte rengi pembe ve kıpkırmızı olmaktadır. 

Kırmızı lekeler ciddi hastalıkların habercisi de olabilir. Lösemi, menenjit gibi önemli hastalıkları haber verebilir. Kırmızı lekeler ile birlikte nefes darlığı,  kanlı dışkı, yüksek ateş, dilde ve yüzdeki şişme, boyun sertliği varsa acilen doktora gitmeniz gerekmektedir. Yine kırmızı noktalar kalıcıysa da doktora görünmekte fayda vardır. 

Yayınlanma Tarihi : 28.10.2015 17:35:07

Ciltte Kırmızı Lekeler Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Ciltte Kırmızı Lekeler"


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazın Cilt Bakımı

Yaz Aylarinda Cilt Bakımı, Yaz aylarında özellikle doğal maskelerin yapılması en uygun olanıdır.  Doğal maskelerin en önemli özelliği cildi güçlendirmesi ve iyileştirmesidir. Cilt, maskelerin aracılığıyla iyileştirici ve güzelleşt...

Cilt Lekeleri İçin

Cilt lekeleri için, cilt lekeleri daha çok yaz aylarında her yaş grubu insanın karşılaşabileceği bir problemdir. Cilt lekesi denildiğinde akla ilk gelen güneş lekeleridir. Oysa cilt lekeleri yalnızca güneş lekeleri ile sınırlı değ...

Cilt Sorunları

Cilt Sorunları, Cilt sorunları toplum olarak en takıntılı rahatsızlıkların başında yer almaktadır. Cilt sorunları günümüzde artan hazır gıdaların tüketimin artması ve oluşan çevre kirliliğe bağlı olarak giderek artmaktadır. Bunlar...

Cilt Kaşınması

Cilt Kaşınması, Günümüzde birçok insanda görülen cilt kaşınması durumu çok farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Öyle ki meydana gelen cilt kaşıntıları bazen çok tehlikeli bazen de çokta tehlikeli olmayan nedenlerden kayna...

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı, günümüzde artan çevre kirliliği ve artan hazır gıdalar ile birlikte ve bunlara ek olarak çalışma temposuna bağlı olarak oluşan streslerden dolayı cildimizde istemediğimiz görüntüler meydana gelmektedir. Bundan dolayı,...

Yağlı Cilt

Yağlı cilt, yağlı ciltlerde kırışıklık oluşum süreci daha geç olsa da, bu cilt tipinin de dezavantajları bulunmaktadır. Cilt tipine uygun bakımın rutin şekilde yapılması gerekir. Yağlı ciltlerde, sivilce, büyük gözenek, siyah nokt...

Ciltte Kızarıklık

Ciltte kızarıklık, Ciltte kızarıklık birçok kişinin ortak sorunudur. Ciltte kızarıklığa soğuk hava, kuru cilt, sivilceler, sivilce izleri, alerjik reaksiyonlar, tahriş veya kullanılan ürünler gibi etkenler sebep olabilir. Eğer müm...

Cilt Bakım Yağları

Cilt Bakım Yağları, Cildinizin cansız ve mat görüntüsünden kurtarmak için cildinize en uygun cilt bakım yağını seçerek uygulaya bilirsiniz. Böylelikle hem cildinize doğal parlaklık ve canlılık verecek hem de cildinizi doğal ve bit...

Evde Cilt Maskesi

Evde cilt maskesi, cilt maskesi ciltte oluşan sivilce, cilt yağlanmaları ve ciltte oluşan siyah noktaları ortadan kaldırmak için uygulanan maskelerdir. Ciltte oluşan bu sorunlar hormonal, stres ve sıkıntıya bağlı olarak oluşur. Ci...

Yağlı Ciltler İçin Maske

Yağlı Ciltler İçin Maske, Güzellik cilt ile başlamaktadır. Eğer yağlı bir cildiniz var ise birtakım estetik problem yaşıyorsunuz demektir. Bu problemlerin üzerinden yağlı cilt maskeleri ile gelmeniz mümkün olur. Bu konuda sizlere...

Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

cilt lekeleri, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Ekim - 2017